Суперкомп'ютери у Європі зламують для майнінгу криптовалюти

2 хв. читання

Дослідницькі центри у Великій Британії, Німеччині, Швейцарії та Іспанії повідомляють, що їхні суперкомп'ютери зламали. На них встановлюється ПЗ для прихованого майнінгу криптовалют.

За попередніми висновками Cado Security, зловмисники викрали облікові дані дослідників, які працювали в університетах Канади, Китаю та Польщі й брали участь у міжнародних програмах (тож мали доступ до кластерів з різних центрів). Хакери змогли під'єднатись до кластерів через SSH і використати вразливість CVE-2019-15666. Це дозволило отримали root-доступ і розгорнути застосунки для майнінгу криптовалюти Monero (XMR).

Перше повідомлення про атаку надійшло минулого понеділка з Единбурзького університету, де розташований суперкомп'ютер ARCHER. Дослідники закрили систему і змінили дані SSH. Після цього про схожі інциденти повідомили з німецької організації BwHPC. Там закрили 5 обчислювальних кластерів, зокрема суперкомп'ютер Hawk, кластери bwUniCluster 2.0, ForHLR II, bwForCluster JUSTUS і bwForCluster BinAC.

Screenshot-13

Пізніше підтвердилась інформація і з інших організацій: Юліхського дослідницького центру, Дрезденського технічного університету (де розташований Taurus), Мюнхенського університету, Суперкомп'ютерного центру імені Лейбніца (LRZ), Національного суперкомп'ютерного центру в Швейцарії (CSCS). Окрім того, є інформація про злам інфраструктури у Центрі високопродуктивних обчислень у Барселоні.

Поки офіційно не доведено, що все це діяльність однієї групи зловмисників. Однак на це вказують мережеві індикатори та схожі назви файлів шкідливого ПЗ.

Видання ZDNet зазначає, що програми для майнінгу криптовалюти встановлювали на суперкомп'ютери і раніше. Та схоже, що вперше це зробили хакери, а не співробітники центрів. До того ж чимало зі зламаних суперкомп'ютерів дослідники використовували для вивчення COVID-19, а зараз ці процеси тимчасово зупинились.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація