Супутники Starlink та ЄКА ледь не зіткнулись

2 хв. читання

У понеділок Європейське космічне агентство (ЄКА) заявило, що їм довелось скеровувати супутник Aeolus, щоб уникнути зіткнення із супутником SpaceX Starlink.

Експерти з нашої команді SpaceDebris підрахували ризик зіткнення цих двох активних супутників. Вони визначили, що найбезпечніший варіант для Aeolus — збільшити висоту й обійти супутник SpaceX

SpaceX отримали попередження ЄКА, коли шанс зіткнення супутників був 1 до 50 000. На такій стадії ще рано вживати заходів; це рекомендується робити, коли ймовірність 1 до 10 000. За ситуацією стежать Повітряні сили США.

Коли ймовірність зіткнення стала 1 до 1000 (тобто в 10 разів більше, ніж потрібно для запобіжних заходів), ЄКА намагалось зв'язатись із SpaceX, аби скоординувати дії. Повітряні сили теж мали б надіслати компанії попередження. Однак у SpaceX переконують, що нічого не отримували — через технічну помилку.

Навіть якби ЄКА не спрямувала свій супутник, є шанс, що об'єкт Starlink зміг би автоматично уникнути аварії. За словами Маска, кожен супутник бачить космічне сміття і може маневрувати, аби не зіткнутися з ним. Щоправда, у SpaceX не кажуть, чи використовувалась коли-небудь ця система на орбіті.

Європейському космічному агентству вперше довелось уникати зіткнення з «мегасузір'ям» Starlink. Видання CNET зазначає, що для статусу «мега» ще зарано, адже SpaceX запустив лише 60 супутників. Передбачається, що їх буде 12 000. Дослідники (зокрема НАСА) вже висловлювали занепокоєння з приводу космічного сміття та ймовірності зіткнень.

Агентство попереджає: якщо SpaceX та інші компанії будуть запускати тисячі супутників, уникнути аварій буде неможливо.

Codeguida 8.4K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація