Творець СУБД Redis передав супровід проекту спільноті

Творець СУБД Redis передав супровід проекту спільноті

Сальвадор Санфіліппо (Salvatore Sanfilippo), творець СУБД Redis, оголосив, що він більше не буде займатися супроводом проєкту і присвятить свій час чому-небудь іншому. За словами Сальвадора, останні роки його робота звелася до розбору сторонніх пропозицій щодо поліпшення і зміни коду, але це не те, чим би він хотів займатися, тому, що йому більше по душі написання коду і створення чогось нового, ніж рішення рутинних завдань супроводу.

Сальвадор залишиться у складі консультативної ради Redis Labs, але обмежиться генерацією ідей. Розробка та супровід передаються в руки спільноти. Пост керівника проєкту переданий Yossi Gottlieb і Annaba Agra, які допомагали Сальвадору в останні роки, розуміють його бачення проєкту, небайдужі до збереження духу спільноти Redis, добре розбираються в коді і як Redis влаштований всередині. Однак, вихід Сальвадора призвів до істотного потрясіння для спільноти, бо він повністю контролював всі питання розробки й грав, за великим рахунком, роль "великодушного довічного диктатора", через якого проходили всі коміти й запити на злиття, який вирішував як помилки будуть виправлятися, які нововведення слід додати і які архітектурні зміни прийнятні.

Питання визначення подальшої розробки моделі та взаємодії зі спільнотою запропоновано опрацювати новим супроводжуючим, які вже анонсували нову структуру управління, в яку буде залучено спільноту. Нова структура проєкту передбачає розширення командної роботи, яка дозволить масштабувати процеси розробки й супроводу. Планується зробити проєкт відкритим і доброзичливим для учасників спільноти, яким стане простіше брати активнішу та значнішу участь в розробці.

Запропонована модель управління включає невелику групу ключових розробників (core team), в яку будуть обрані учасники що проявили себе, добре знайомі з кодом, які беруть участь у розробці та розуміють завдання проєкту. Нині в Core Team увійшли три розробники з компанії Redis Labs - Yossi Gottlieb і Annaba Agra, зайняли пост лідерів проєкту, а також Itamar Haber, що зайняв пост лідера спільноти. Найближчим часом планується обрати Core Team кількох учасників зі спільноти, обраних на основі їх вкладу в розвиток проєкту. Для прийняття істотних ухвал, таких як фундаментальні зміни ядра Redis, додавання нових структур, зміна протоколу серіалізації та зміни, що порушують сумісність, бажаним є досягнення консенсусу між усіма учасниками Core Team.

У міру зростання спільноти перед Redis можуть виникнути нові потреби в розширенні функціональності, але нові лідери заявляють про збереження таких основних атрибутів проєкту, як орієнтація на ефективність та швидкість роботи, прагнення до простоти, принцип "нехай менше, але краще" і вибір правильних рішень за замовчуванням.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Читайте також: selenide testng, live server, utiliti

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація