У Firefox додають підтримку HTTP/3 і QUIC

1 хв. читання

Mozilla додасть протоколи QUIC і HTTP/3 у свій браузер, їхня підтримка вже є у збірках Firefox Nightly і Firefox Beta. Також протоколи мають додати у стабільний реліз Firefox 88. Автоматично HTTP/3 вмикатиметься у браузері наприкінці травня.

На відміну від попередніх версій, HTTP/3 використовує QUIC (Quick UDP Internet Connections) і потребує менше часу для з'єднання. Також він створює безпечне шифрування і може помітити й виправити втрату пакетів.

Детальніше про HTTP/3 можна дізнатись у розгорнутому пості Cloudflare, яка підтримує цей протокол з 2019 року, та у документі QUIC Geek FAQ.

Firefox спробує автоматично використовувати HTTP/3, якщо це дозволяє вебсервер (наприклад, Google чи Facebook). Сам протокол поки що не остаточно сертифікований для IETF. Тому для роботи потрібно, аби клієнт і сервер підтримували ті самі версії чорнових стандартів QUIC і HTTP/3. Наприклад, Firefox підтримує з 27 по 32 версії чорнових специфікацій, тож сервер теж має підтримувати одну з них і вказати це у заголовку Alt-Svc.

Загалом HTTP3 використовується на 5,0% сайтів і цей відсоток поступово зростає (за даними W3Techs). Також дослідження показують, що QUIC має кращу пропускну здатність і продуктивність, ніж поширений зараз протокол TCP.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація