У GNOME пропонують враховувати, як розробка впливає на довкілля

1 хв. читання

Днями почалась GNOME-конференція GUADEC 2020, де один з учасників запропонував спільноті звернути увагу на екологію. Якщо точно, врахувати, як розробка GNOME-застосунків впливає на довкілля і глобальне потепління. Для цього пропонується додати параметр Carbon Cost, що показував би приблизні обсяги викидів вуглекислого газу в атмосферу. Презентацію з цього виступу можна переглянути тут і тут.

Якщо зрозуміти, скільки енергії витрачається і як це шкодить довкіллю, цей вплив можна буде зменшити. Для початку пропонується врахувати час роботи застосунку, навантаження на CPU, мережу і сховище, інтенсивність тестування тощо.

Окрім цього, є й інструменти для вимірювання конкретних показників. Наприклад, 1 година інтенсивного використання CPU — це приблизно 6 грамів CO2e (еквівалент CO2 для парникових газів). Так само 1 ГБ мережевого трафіку — це приблизно 17 грамів CO2e. Можна використовувати механізми sysprof з GNOME Builder або orsysprof-clifrom з командного рядка, щоб показати графік використання ресурсів на часовій шкалі.

Аби менше шкодити довкіллю, застосунки варто робити ефективнішими (щоб вони витрачали менше часу та ресурсів), також можна знизити мережеві навантаження, застосовувати стиснення та кешування. Ще один запропонований метод: якщо система безперервної інтеграції (CI pipeline) запускається рідко (кілька разів на тиждень, скажімо), можна використовувати готові образи (наприклад, docker). Ще приблизно в 4 рази прискорить систему і знизить обсяг шкідливих викидів в атмосферу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація