Вийшла бета-версія Ubuntu 21.04: що нового

2 хв. читання

Опублікована бета-версія Ubuntu 21.04 «Hirsute Hippo». Це єдина запланована бета, після неї можна буде оновитись до релізу; він запланований на 22 квітня.

Нові функції Ubuntu 21.04

Wayland тепер працює автоматично: так вже було у версії Ubuntu 17.10, але потім розробники перейшли на Xorg. Тепер помилки, що виникали з Wayland, мали б виправити.

Ми вже писали, що у цій версії не варто очікувати на GNOME 40: у ньому з'явилось дуже багато змін і розробникам Ubuntu потрібно більше часу. Тож тут використовується GNOME Shell 3.38.4, а у версії Ubuntu 21.10 планується перехід на GNOME 40 (або GNOME 41).

З'явилась підтримка автентифікації зі смарткартами (через pam_sss 13).

Ubuntu 21.04 використовує ядро Linux 5.11: з кращою підтримкою апаратного забезпечення, новими драйверами, виправленими помилками, швидшою файловою системою та продуктивнішими відеокартами Radeon RX 6800.

Автоматично діє темний дизайн для користувацького інтерфейсу GNOME Shell, зокрема для верхньої панелі меню, сповіщень, календаря і діалогових вікон.

ubuntu-21-04-dark-theme

Краща взаємодія з іконками на робочому столі — їх можна перетягувати, змінювати розмір та додатково налаштувати.

Оновлені застосунки Mozilla Firefox 87, Thunderbird 78.8 і LibreOffice 7.1, а також підсистеми PulseAudio 14, BlueZ 5.56 і NetworkManager 1.30.

Автоматично підтримуються застосунки з GNOME 40: наприклад, System Monitor, застосунок Characters та Disk Usage Analyser.

Підтримка мультимедійного сервера Pipewire.

В інсталяторі є підтримка recovery key, запасних ключів для відновлення доступу.

Змінений доступ до домашніх каталогів — тепер їх можуть відкрити лише власники й ті, кому вони надали доступ (а не всі користувачі системи, як було раніше).

Випуск Ubuntu 21.04 буде підтримуватись протягом 9 місяців, тобто до січня 2022 року. Детальніше про нові функції можна прочитати на сторінці бета-версії.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація