Запустився проєкт Asahi Linux: перенесення Linux на пристрої Apple M1

1 хв. читання

Розробник Гектор Мартін продовжує адаптувати Linux для нових пристроїв Apple з чипами M1. Ця ініціатива розпочалась у грудні, а зараз проєкт Asahi Linux назбирав достатньо коштів та запустився офіційно. Він розробляється відкрито, фінансується спільнотою, а оновлення регулярно публікуватимуться на GitHub з ліцензіями GPL і MIT.

Asahi Linux має стати версією «Arch Linux ARM, з підтримкою M1 і зручними інструкціями для встановлення». Розпочати планується з пристроїв M1 Mac Mini. Ініціатор проєкту Гектор Мартін вже має досвід у цій галузі: раніше він переносив Linux на Sony PlayStation 4 та Nintendo Wii.

Днями до проєкту Asahi Linux приєдналась розробниця Алісса Розенцвейґ (Alyssa Rosenzweig), яка розвиває драйвер Panfrost для GPU Mali. Вона опублікувала перший звіт з результатами реверс-інжинирінгу та аналізом GPU Apple M1.

Раніше Мартін зазначав, що Apple не забороняє завантажувати кастомні ядра у комп'ютери Apple Silicon. Це не вразливість, а реальна функція, вбудована у пристрої. Тож проблем з авторським правом виникати не мало б (принаймні, якщо не брати код із самої macOS).

Також днями Apple відкрила код низькорівневих компонентів macOS 11.0 Big Sur (загалом 190 пакетів), а розробники компанії опублікували інструкцію, як зробити власне ядро XNU для платформ Intel.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: що таке gpu, asahi linux m1, linux 4