У наступному ядрі Linux може з’явитись підтримка Rust

1 хв. читання

У наступному ядрі Linux може з'явитись часткова підтримка Rust: початкова інфраструктура для Rust-драйверів з'явилась у гілці Linux-Next (на базі якої створюється ядро Linux 5.13). Також є приклад модуля ядра з Rust-драйвером та окрема документація для Rust у ядрі Linux.

Розробники вже тривалий час обговорюють підтримку Rust у ядрі — адже ця мова зробить драйвери більш захищеними й дозволить уникати помилок пам'яті. Однак Лінус Торвальдс висловлювався з цього приводу неоднозначно, оновлення ж у гілці Linux-Next він поки не рецензував. Зазвичай код у Linux-next переходить до наступного ядра, та спочатку розробники мають обговорити ці зміни.

Зараз використання Rust розглядають як опційне: підтримка мови не вмикається автоматично і не належить до обов'язкових залежностей ядра.

Щоб увімкнути підтримку Rust у Linux, можна скористатись опцією CONFIG_RUST у меню General setup. Цей параметр є лише тоді, коли система може знайти компілятор rustc. Якщо він є, то можна активувати й усі інші компоненти, пов'язані з Rust (наприклад, опцію Rust hacking). Детальніше про це можна дізнатись у документації.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація