Лінус Торвальдс висловив свою думку щодо драйверів Rust у ядрі Linux

1 хв. читання

Нещодавно розробник Google, який займається підтримкою ядра Linux, запропонував обговорити створення компонентів ядра мовою Rust. Зокрема з'ясувати, чи варто інтегрувати мову, як це краще зробити і з якими обмеженнями.

До обговорення приєднався Лінус Торвальдс. Раніше, в розмові з представником VMware, він говорив про можливість розробки драйверів мовою Rust (або іншими мовами) та прив'язки їх до ядра.

Зараз Торвальдс відхилив ініціативу додати у Kconfig опцію для підтримки Rust, яка б не впливала на збірки в режимах make allnoconfig і make allyesconfig. Це запропонував розробник з компанії Intel, який вважає, що така опція дозволить вільно експериментувати з кодом мовою Rust.

Однак Торвальдс непокоїться, що тоді підтримка Rust не пройде належного тестування. Це створює ризик, що маленька група розробників додаватиме у проєкт бозна-що, а цього ніхто не помічатиме через ізольованість розробки. На його думку, перший драйвер Rust мусить бути в якомога простішому форматі, аби всі помилки були очевидними й помітними одразу. Торвальдс також порадив перевіряти наявність в системі компілятора Rust і вмикати його підтримку, якщо він встановлений.

Також Лінус Торвальдс погодив інклюзивну термінологію для коду і документації ядра Linux. Поняття «blacklist/whitelist» замінять на «denylist/allowlist» або «blocklist/passlist», а «master/slave» — на «primary/secondary», «leader/follower», «controller/device», «requester/responder», «main/replica» та інші альтернативні варіанти.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація