У Windows 10 буде підтримка графічних Linux-застосунків

1 хв. читання

Microsoft удосконалює підсистему Windows для Linux і дозволить відкривати у WSL Linux-застосунки з графічним інтерфейсом. Це має полегшити життя розробниками, адже можна буде запускати Linux IDE поруч зі звичайними застосунками Windows.

Підтримку реалізували через віртуалізований доступ до GPU і драйвери, за допомогою яких працюватимуть штатні графічні підсистеми дистрибутивів Linux, зокрема на базі Wayland.

WSLGUIApps-No-Name

Раніше у Windows теж можна було запускати графічні Linux-застосунки — але через сторонній X-сервер, до того ж якість завжди була поганою. Щоб позбутися цього, у Windows 10 мають додати підтримку апаратного прискорення GPU. Насамперед це стосуватиметься сценаріїв розробки, зокрема паралельних обчислень і машинного навчання.

Спочатку у WSL з'явиться підтримка CUDA і DirectML, що працюють над API D3D12 (тож в Linux-оболонці можна запускати, наприклад, TensorFlow з бекендом для DirectML). Апаратне прискорення буде доступним протягом кількох місяців для учасників програми Windows 10 Insiders. Точних дат Microsoft поки не оголошувала.

Також компанія випустила інтерфейс командного рядка Windows Terminal 1.0, а раніше спростила інтеграцію файлів Linux, які тепер відкриваються через File Explorer у Windows 10.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: gpu що це, cuda\, що таке gpu?