У Windows 10 з'явилась підтримка графічних Linux-застосунків

1 хв. читання

Microsoft додала підтримку Linux-застосунків з графічним інтерфейсом у підсистему WSL (Windows Subsystem for Linux). Компанія планувала це зробити ще з травня минулого року.

Учасники програми Windows Insiders вже можуть запускати на Windows 10 графічні Linux-застосунки — зокрема й редактори та інструменти для розробки й тестування програм. Поки що функція діє у тестовому режимі (для збірки Windows 10 Insider Preview Build 21364).

Раніше графічні Linux-програми теж можна було запускати у Windows — але лише через сторонні X-сервери. Офіційна підтримка від Microsoft додає апаратне прискорення графічного процесора, тож застосунки й інструменти працюють плавно і без проблем. З коробки йде і підтримка звуку й мікрофона, тому розробники Linux можуть легко тестувати або запускати відеоплеєри та комунікаційні застосунки.

GUIAppsBlogPostDemo-GIF3-Audio

Розробники пояснили, що користувачам не потрібно нічого робити, аби відкрити графічні Linux-програми. Для цього WSLg (Windows Subsystem for Linux GUI) автоматично запускатиме додатковий системний дистрибутив. У ньому є Wayland, X-сервер, pulseaudio-сервер і все, що потрібно для роботи графічних програм у Windows.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація