В Python прибирають терміни «master» і «slave» заради дотримання політкоректності

1 хв. читання

Гвідо ван Россум поставив крапку в суперечці, що виникла серед розробників Python через зміни, запропоновані Віктором Штіннером, який входить в число ключових розробників Python. Штіннер запропонував прибрати з коду Python згадки слів «master» і «slave», оскільки їх використання є неполіткоректним і асоціюється з рабством і нерівноправністю. Кілька років тому деякі відкриті проекти вже зробили низку подібних перейменувань, наприклад, в Drupal терміни «master» і «slave» були замінені на «primary» і «replica», а в Django і CouchDB на «leader» і «follower».

Пропозиція викликала бурхливу дискусію, яка призвела до поділу спільноти на прихильників і противників перейменування. Противники мотивували свою позицію тим, що не слід змішувати політику і програмування, а «master» і «slave» — лише терміни, значення яких вже усталене в комп'ютерній техніці й не має нічого спільного зі схваленням рабства. Крім того, заміна термінів викличе плутанину серед розробників і може привести до порушення зворотної сумісності.

Попри намір піти з поста великодушного довічного диктатора, в суперечку довелося втрутитися Гвідо ван Россуму і прийняти кінцеве рішення. З п'яти комітів, запропонованих під час обговорення перейменування «master» і «slave» на parent/main/server і child/worker, в кодову базу прийнято чотири. Зміни будуть присутні в релізі Python 3.8.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація