В ЄС ухвалили закон про видалення терористичного контенту

1 хв. читання

Європарламент ухвалив закон, за яким інтернет-компанії мають видаляти терористичний контент чи блокувати доступ до нього. Це потрібно зробити протягом однієї години після вказівки влади. Якщо компанія відмовиться, вона може отримати штраф.

Новий закон почне діяти через 12 місяців після того, як його опублікують в офіційному журналі ЄС, а потім кожна держава-учасниця має його ухвалити.

Вперше цей законопроєкт запропонували у 2018 році, коли відбувались атаки від терористичних груп на кшталт ІДІЛ і влада була стурбована радикалізацією в інтернеті. З того часу в ЄС кілька разів розглядали й змінювали текст закону.

Зараз у ньому є винятки для освітньої, дослідницької, художньої та журналістської галузей. Як пише TechCrunch, законодавці хочуть боротись насамперед із пропагандою тероризму у соцмережах. Також нові правила не зобов'язують інтернет-компанії наперед перевіряти чи фільтрувати контент.

Однак деякі депутати Європарламенту та правозахисні організації занепокоєні тим, які наслідки матиме цей закон. Наприклад, тому що країни-учасниці ЄС можуть по-своєму інтерпретувати поняття «терористичного контенту» і позначати так будь-яку критику влади. Тоді інтернет-компаніям доведеться її видаляти, щоб уникнути штрафів і юридичних проблем.

Окрім цього, платформи, в яких мало ресурсів, можуть не встигнути все видалити протягом години. Тож це ускладнить правила для невеликих місцевих гравців і полегшить життя великим технологічним компаніям, що вже домінують на ринку.

eu
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація