MIT створює ШІ, який розуміє закони фізики «інтуїтивно»

2 хв. читання

Дослідники з MIT розробляють штучний інтелект, що розуміє закони фізики інтуїтивно, як це роблять люди. Система отримала назву ADEPT.

Вона враховує відомі їй закони фізики та припускає, як мають рухатись об'єкти на відео. Якщо все відбувається не так (наприклад, щось телепортується або зникає без причини), система позначає це як дивну поведінку.

Команда ADEPT каже, що їхня модель допоможе створити ще розумніші ШІ та дасть зрозуміти, як сприймають світ немовлята.

Тримісячні діти зазвичай усвідомлюють, що об'єкти не зникають і не з'являються нізвідки, не телепортуються і не проходять один крізь одного. Ми хотіли зібрати й формалізувати ці знання, щоб перенести дитяче сприйняття у модель штучного інтелекту. Зараз ми наблизились до того, що ШІ відрізняє основні правдоподібні та неможливі ситуації так, як це роблять люди.

ADEPT працює за допомогою двох модулів. Перший визначає форму, розташування та швидкість об'єкту. Він не надто заглиблюється в деталі, не аналізує кожен аспект, а просто сприймає приблизні геометричні дані. Так система може прогнозувати поведінку багатьох різних об'єктів, а не лише знайомих їй. Це також відтворює дитяче сприйняття: для ADEPT, як і для немовлят, не дуже важливі конкретні фізичні властивості речей, щоб зрозуміти, як вони рухаються.

Другий модуль — це фізична система. Вона подібна на програми, які використовують для збереження законів фізики у відеоіграх. Спочатку система отримує дані від графічного модуля та прогнозує поведінку об'єкта, враховуючи закони фізики. Тоді обирає кілька ймовірних результатів та порівнює їх з діями об'єктів на відео.

Якщо система бачить розбіжності, то надсилає відповідний сигнал. Чим він сильніший, тим вищий рівень «здивування» ШІ. Цікаво, що інтенсивність реакції людей на ті самі відео була приблизно такою ж.

Далі команда хоче вивчати, як ще немовлята сприймають світ, та втілити це у своїй моделі. На думку дослідників, так вони зможуть формалізувати знання з психології та створювати кращі ШІ у майбутньому.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація