Вийшов новий інструмент для запуску Ubuntu на віртуальних машинах

1 хв. читання

Canonical випустили першу стабільну версію Multipass 1.0 — інструментарію, що має спростити розгортання Ubuntu на віртуальних машинах. Завантаження образу триває кілька секунд. Після цього розробник може запустити потрібну версію Ubuntu на віртуальній машині в один клік (на «Open shell» або командою multipass shell), без додаткових налаштувань.

Є версії Multipass для Windows і macOS та snap-пакет для швидкого завантаження на Linux.

Для запуску віртуальної машини на Linux застосовується KVM, на Windows — Hyper-V, а на macOS — HyperKit on macOS. Також є підтримка VirtualBox.

Multipass шукає потрібний образ в ОС (командою multipass find) та підтримує його в актуальному стані. Можна переміщувати файли між віртуальною машиною та хост-системою (команда multipass transfer) та монтувати зовнішні розділи диску у віртуальні машини (multipass mount).

Multipass повністю інтегрує віртуальну машину з основним робочим столом на всіх платформах (на рівні системного меню, іконок застосунків, сповіщень). Домашній каталог користувача формується автоматично як ~/Home. Також планується додати нові функції, зокрема IDE-інтеграцію. Більше про проєкт можна дізнатись на GitHub та офіційній сторінці релізу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація