Вийшла Fedora Linux 35

2 хв. читання
03 листопада 2021

Вийшла Fedora 35 — з робочим столом GNOME 41 та простішим встановленням пропрієтарного ПЗ на кшталт Teams, Zoom чи Spotify.

Окрім звичайних редакцій — Fedora Workstation, Fedora Server, Fedora IoT, Silverblue та CoreOS — є набори Fedora Spins та Labs для різних варіантів використання. Наприклад, Fedora Comp Neuro з інструментами для обчислювальної нейронауки; настільне середовище Fedora LXQt, повністю нова редакція Fedora Kinoite тощо. Також є підтримка альтернативних архітектур: ARM AArch64, Power і S390x.

Розробники проєкту кажуть, що у цій версії зосередились на шліфуванні раніше створених функцій, тож нових можливостей тут дещо менше, ніж у попередніх версіях. Серед найпомітніших оновлень:

  • Перехід на GNOME 41 зі спрощеним інтерфейсом встановлення застосунків.

  • Connections — новий клієнт для з'єднання через протоколи VNC і RDP.

  • Удосконалення Fedora Cloud, зокрема сюди додали гібридний завантажувач з підтримкою систем BIOS і UEFI. Також Fedora Cloud 35 тепер автоматично використовує файлову систему BTRFS.

  • Аудіосистема PipeWire (яка стала типовою у версії 34) тепер використовує менеджер WirePlumber, в якому гнучкіші налаштування правил для аудіо та відео.

  • Сторонні репозиторії відкриватимуться миттєво через налаштування Third-party Software Repositories. Це ж налаштування одразу відкриє доступ до вибраних програм з каталогу Flathub.

  • Оновлені пакети Python 3.10, Perl 5.34, PHP 8.0 та доданий firewalld 1.0.

Також розробники заявили, що працюють над підтримкою Fedora у Microsoft Store для Windows Subsystem for Linux. З технічного боку дистрибутив готовий для WSL, однак він має постачатись як застосунок Windows і є багато умов та зобов'язань, які вимагає Microsoft і на які команда Fedora поки не готова погодитись.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація