Вийшли специфікації OpenCL 3.0

1 хв. читання

Організація Khronos Group випустила попередні специфікації фреймворку OpenCL 3.0. Розробники можуть їх потестувати, надіслати фідбек через GitHub, після цього специфікації удосконалять і підготують фінальну версію.

Стандарт OpenCL визначає API й розширення мови С для створення міжплатформних паралельних обчислень з GPU, CPU, FPGA, DSP тощо. Він повністю відкритий і має вільну ліцензію.

2020-opencl-api-overview-3-1

У випуску 3.0 найбільшу увагу приділили уніфікації та модульності. API OpenCL 3.0 тепер містить всі версії (1.2, 2.x), тож окремі специфікації для кожної версії тепер не потрібні. За словами Khronos Group, стандарт OpenCL 1.2 став базовим, тож в OpenCL 3.0 обов'язковими будуть лише функції з версії 1.2. Ідея в тому, щоб збільшити кількість пристроїв, сумісних з OpenCL 3.0, і не реалізовувати окремий функціонал з випуску 2.x.

OpenCL C, специфікація мови C для паралельного програмування, також оновилась до версії 3.0. Водночас припинений розвиток OpenCL C++, його замінить проєкт C++ for OpenCL. Це компілятор, що базується на Clang/LLVM і SPIR-V і також сумісний з OpenCL C.

Серед нових функцій в OpenCL 3.0 з'явилась підтримка асинхронних розширень DMA (Direct Memory Access) й опціональна підтримка специфікацій SPIR-V 1.3. Про решту оновлень можна прочитати на сторінці релізу.

2020-opencl-api-overview-2-1

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація