Вийшов Android Game Development Kit: що тут корисного для розробників

2 хв. читання

На конференції Games Dev Summit команда Google представила Android Game Development Kit (AGDK) — повний набір інструментів та бібліотек, які допоможуть розробляти й оптимізувати ігри для Android.

Набір дозволяє зменшити фрагментацію в Android, адже інструменти й бібліотеки працюють в різних версіях ОС. Розробники пишуть, що більшість функцій AGDK працюватимуть майже на будь-якому сучасному пристрої. Також можливості будуть розширюватись з оновленнями платформи, а бібліотеки за можливості забезпечать зворотну сумісність.

У цьому випуску розробники AGDK зосередились на трьох напрямках.

Перший — це інтегровані робочі процеси, щоб розробники ігор менше перемикались між інструментами й було зручно все робити в основному середовищі. Наприклад, тепер є розширення (Android Game Development Extension), яке робить Android цільовою платформою у Visual Studio. Також зробили доступними плагіни для ігрових рушіїв на кшталт Unity. Команда Google обіцяє співпрацювати з найпопулярнішими розробниками ігрових рушіїв, щоб напряму інтегрувати свої інструменти та бібліотеки.

Другий напрямок — це ігрові бібліотеки C/C++: у Google розуміють, що більшість ігор написані мовою C ++, а розробка Android орієнтована здебільшого на Java. Раніше для цього створили Java Native Interface (JNI), але він не надто простий і досить схильний до помилок. Тому зараз створили ігрові бібліотеки на C і C++, які зменшують залежність від JNI та Java. Поки що вони зосереджені на основних класах: Game Activity, Game Text input і Game Controller, та згодом бібліотек буде більше.

Третій напрямок — оптимізація продуктивності. Насамперед розробники оновили Android GPU Inspector (AGI), у який додали функцію профілювання кадрів. Вона працює поруч з елементами профілювання GPU, щоб було легше знаходити проблеми, пов'язані з графічним процесором. Зараз AGI на стадії відкритої бета-версії.

Ще можна скористатись набором профайлерів в Android Studio й AGDE та отримати телеметрію користувачів через Android Performance Tuner. Детальніше про всі можливості для розробників можна дізнатись на сайті AGDK.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація