Вийшов Chrome 94 з новими API для розробників

2 хв. читання

Вийшла загальнодоступна версія Chrome 94 — це перший випуск, з яким Google переходить на новий цикл оновлення браузерів: чотири тижні замість шести. Оскільки часу на розробку було менше, то й функцій у цьому релізі не так багато, як у Chrome 93. Однак є декілька API, на які варто звернути увагу.

У Chrome 94 розробники матимуть більше способів зрозуміти, коли користувачі неактивні, через Idle Detection API. Можна отримувати сповіщення про взаємодії клавіатурою, мишею, екраном, увімкнення заставки, блокування екрана, перехід на інший екран, а ще — про взаємодію з іншими застосунками.

З одного боку, веброзробники отримають більше даних, з іншого — такий метод критикують і вважають небезпечним. Наприклад, Mozilla зазначила, що цим API можуть зловживати шкідливі сайти. Подібної думки дотримується й команда Safari, яка звернула увагу на багато ризиків для конфіденційності.

Утім, цей API все одно буде доступний для розробників у Chrome 94 і діятиме автоматично (керувати цим можна через chrome://settings/content/idleDetection).

Ще одне оновлення — це VirtualKeyboard API, він має дати розробникам більше можливостей для налаштування віртуальної клавіатури, її форми та розміщення.

У Chrome 94 з'явилась підтримка низькорівневого WebCodecs API: він дає доступ до наявних апаратних і програмних засобів кодування й декодування мультимедіа. Це покращить швидкодію для деяких застосунків, наприклад, під час потокової передачі ігор.

З Chrome 94 видалили AppCache, який Google вважає застарілим, замість нього рекомендовано звертатися до сервіс-воркерів.

Також цей випуск отримав власний API для планування завдань. Розробники зможуть обирати між трьома пріоритетами: заблокувати завдання для користувачів, зробити видимим чи виконувати у фоновому режимі. Цими параметрами можна керувати в процесі за допомогою TaskController. Ще з'явився API для керування виводом медіафайлів через камеру, мікрофон та екран.

Наступна версія Chrome зараз на етапі бета-тестування, її стабільний реліз запланований на 19 жовтня.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація