Єврокомісія створила правила етики для штучного інтелекту

2 хв. читання

Європейська комісія вирішила перевіряти етичність штучного інтелекту та його використання. Відповідний пілотний проект розпочнеться цього літа. Компанії, держустанови та інші організації ЄС можуть взяти участь у ньому і приєднатись до Європейського альянсу штучного інтелекту.

Окрім цього, вчора, 8-го квітня, були опубліковані Правила етики для благонадійного штучного інтелекту. Вони не дуже подібні на довідник з контролю за роботами-вбивцями. Розроблені принципи стосуються звичайних суспільних питань і проблем, адже ШІ інтегрується в галузі освіти, охорони здоров'я тощо. Так, наприклад, якщо система діагностує рак, було б непогано переконатися, що вона не була упереджена стосовно, наприклад, статі чи країни походження пацієнта.

Тож Єврокомісія зібрала групу з 52 експертів, які розробили 7 основоположних етичних принципів штучного інтелекту:

  1. Людське управління і нагляд. ШІ повинен працювати на спільноту людей, він не має порушувати права людей, обмежувати чи загрожувати людській автономії. В людей має бути можливість втручатися або контролювати кожне рішення, яке робить програмне забезпечення.
  2. Технічна надійність і безпека. ШІ повинен бути надійним і точним. Алгоритми мають бути достатньо захищеними, аби впоратися з помилками й проблемами, що виникатимуть протягом життєвого циклу системи.
  3. Конфіденційність та управління даними. Особисті дані, зібрані системами ШІ, повинні бути захищеними та приватними. Громадяни повинні мати повний контроль над своїми конфіденційними даними.
  4. Прозорість. Дані та алгоритми, які використовуються для створення системи ШІ, мають бути прозорими і відстежуваними. Оператори повинні спостерігати за рішеннями систем та розуміти принципи їхніх дій.
  5. Різноманітність, справедливість і відсутність дискримінації. Послуги, що надають системи ШІ, повинні бути доступними для всіх, незалежно від віку, статі, раси чи інших характеристик. Алгоритми не повинні бути упередженими у цьому плані.
  6. Екологічне та соціальне благополуччя. Системи штучного інтелекту повинні бути екологічно відповідальними й посилювати позитивні соціальні зміни.
  7. Підзвітність. Повинен бути механізм, що забезпечує відповідальність і підзвітність систем ШІ.

Ці рекомендації не є юридично обов'язковими, але вони можуть впливати на будь-яке законодавство, розроблене у майбутньому Європейським Союзом. ЄС неодноразово заявляв, що хоче бути лідером в етичних розробках ШІ і готовий створювати закони, які захищають цифрові права.

Етичний вимір ШІ не є розкішшю або чимось другорядним. Тільки з довірою до технологій можна повноцінно їх використовувати. Етичний ШІ — це виграшний варіант і він може дати конкурентну перевагу Європі: лідерство у створенні людиноцентричного ШІ, якому можна довіряти

eu ai
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація