Єврокомісія зобов'яже GitHub фільтрувати код на етапі завантаження

2 хв. читання

Єврокомісія розглядає законопроект, який зобов'яже GitHub та інші платформи, що забезпечують спільний доступ до коду, перевіряти увесь контент, що завантажують користувачі, на предмет потенційного порушення авторських прав. Законопроект буде розповсюджуватись на різні категорії контенту, від відео та аудіозаписів, до вихідних текстів.

$ git push 
...
remote: Resolving deltas: 100% (2/2), completed with 2 local objects.
remote: error: GH013: Your push could infringe someone's copyright.
remote: If you believe this is a false positive (e.g., it's yours, open
remote: source, not copyrightable, subject to exceptions) contact us:
remote: https://github.com/contact
remote: We're sorry for interrupting your work, but automated copyright
remote: filters are mandated by the EU's Article 13.
To github.com/vollmera/atom.git
 ! [remote rejected] patch-1 -> patch-1 (push declined due to article 13 filters)

Наразі GitHub, згідно з Законом про авторське право в цифрову епоху (DMCA), зобов'язаний розглядати вимоги від правовласників щодо блокування вже доданого контенту. Попри активне сприяння усуненню порушень авторських прав, часто дії правовласників перетворюються в боротьбу з вітряками, оскільки замість віддаленого репозиторію тут же завантажуються нові й створюються численні форки, для видалення яких потрібно відправляти нову вимогу DMCA.

Автори, які розглядають законопроект, намагаються досягти попереджувального блокування. Тобто щоб блокування здійснювалось на основі фільтрів, які включають шаблони захищеного авторським правом контенту. Ці фільтри будуть застосовуватися на етапі завантаження контенту або для сканування вже розміщеного в усіх репозиторіях коду. У випадку, якщо контент потрапляє під фільтр, він автоматично блокується, не чекаючи на запит від правовласника.

У разі помилкового реагування фільтру, розробнику доведеться довести, що його код не порушує авторські права, і до завершення розгляду справи розробка буде тимчасово зупинена.

На думку противників законопроекту, він підриває ідею вільного обміну кодом й робить розробників заручниками алгоритмів фільтрації, яким надали право вирішувати, який код допустимий, а який ні. При використанні фільтрів розробники вільного ПО спочатку розглядаються як потенційні порушники й стають залежними від помилок і недоліків у фільтрах, які в будь-який момент можуть призвести до помилкової блокування та припинення процесу розробки. Більш того, помилки фільтрації можуть позначитися і на інших проектах, які виявляться пов'язаними з заблокованим кодом.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація