Затверджено нову модель управління розробкою Python

3 хв. читання

Після заяви Гвідо ван Россум (Guido van Rossum) про відхід з поста великодушного довічного диктатора (BDFL) і припинення участі в процесах прийняття рішень, розробники Python розглянули сім можливих варіантів подальшого управління проектом. В ході голосування була обрана модель Керівної Ради (PEP 8016).

При голосуванні були розглянуті варіанти одноосібного лідерства (пропонувалося вибрати нового BDFL), переходу до анархії, загального голосування, спільного управління спільнотою (BDFL замінюється на групу з п'яти координаторів, але рішення приймаються шляхом голосування серед учасників спільноти), об'єднання трьох найавторитетніших розробників, і зовнішнього нагляду радою аудиторів.

Відповідно до прийнятої пропозиції, управління проектом буде покладено на Керівну раду, якій будуть надані широкі повноваження. При цьому рада буде намагатися застосовувати отримані повноваження якомога рідше і використовувати для затвердження рішень стандартні процеси спільноти, такі як проведення голосування серед провідних розробників.

У розвитку мови планується дотримуватися філософії розбиття великих ідей на серії дрібних змін, кожна з яких буде проходити окреме рецензування. Замість одного великого PEP для обговорення і затвердження спільнотою будуть висуватися мінімальні цілісні пропозиції. Рада ж буде залучатися в ролі останньої інстанції, коли спільноті не вдалось домогтися рішення або потрібен окремий розбір конфліктів. Запропонована модель забезпечує достатню гнучкість і простоту, мінімізуючи використання важких і неспокійних процесів.

Учасники ради будуть висуватися й обиратися членами Core Team шляхом голосування. Відповідальним за проведення виборів буде директор Фонду Python. Серед переданих раді повноважень згадується можливість приймати або відкидати PEP, внесення змін до кодексу поведінки розробників (code of conduct), взаємодія з Фондом Python (PSF) в процесі управління активами проекту і створення комітетів для вирішення певних специфічних питань.

Серед поставлених перед керівною радою завдань відзначається підтримка стабільності і якості мови Python, інтерпретатора CPython, забезпечення максимальної доступності проекту для участі в розробці, підтримання взаємодії між Core Team і Фондом Python, організація процесів прийняття рішень щодо PEP-специфікацій, досягнення консенсусу між думкою Core Team і спільноти, виконання ролі суду останньої інстанції.

В ролі доказів на користь моделі згадується успішне використання схожих методів управління в багатьох успішних спільнотах. Деталі взаємодії запозичені з проекту Django і вже добре випробувані на практиці. Стверджується, що спільнота розробників Python не найкраще місце для проведення експериментів з впровадження інноваційних моделей управління, тому розумно скористатися вже перевіреними методами.

Вибори в Керівну раду плануються на 3 лютого 2019, після двотижневого періоду висунення кандидатів представниками Core Team. Раду планують переобирати на початку кожного нового циклу розробки значних релізів Python. Наприклад, обраний у лютому склад ради буде діяти до жовтня 2019 року відповідно до циклу розробки Python 3.8.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація