«Великодушний довічний диктатор» Python йде у відставку

3 хв. читання

«Великодушний довічний диктатор» проекту Python йде у відставку, оскільки йому набридло боротися за прийняття рішень щодо вдосконалення мови, щоб виявити потім, що його рішення нікому не подобаються. Останньою краплею стали поправки PEP 572, які викликали хвилю негативних відгуків з боку програмістів.

Диктатор йде у відставку

Нідерландський розробник Гвідо ван Россум (Guido van Rossum), який створив мову програмування Python у 1989, складає з себе повноваження глави проекту. Нагадаємо, ван Россум офіційно займає посаду «великодушного довічного диктатора» (BDFL) проекту, що дає йому можливість спостерігати за процесом розробки та приймати остаточні рішення. Про свій відхід Гвідо повідомив сам в листі на сайті Python.

Ван Россум пояснює, що йому набридло поставати перед труднощами в процесі затвердження пропозицій щодо поліпшення Python (Python Enhancement Proposal, PEP).

«Тепер, коли PEP 572 готові, я більше ніколи не хочу так важко боротися за PEP і виявляти потім, що так багато людей зневажають мої рішення», — пише ван Россум. Він також згадує, що вже не молодий — йому 62 роки — і не цілком здоровий.

«Великодушний диктатор» має намір повністю самоусунутися з процесу прийняття рішень, проте на деякий час залишитися в проекті у ролі звичайного core-розробника. Гвідо вважає, що його відсутність не вплине на роботу з відстеження збоїв, оскільки ті, хто цим займається, рідко з ним консультуються.

Життя без диктатора

Ван Россум пише, що не збирається призначати наступника на пост «великодушного довічного диктатора». Спільнота розробників Python має самостійно вирішити, яка форма управління підійде проекту. Ван Россум пропонує вибрати з демократії, анархії, диктатури і федерації.

Також спільноті доведеться вирішити, яким буде новий порядок затвердження PEP, і як будуть вибиратися нові core-розробники. Ван Россум вважає, що це можна було б прописати в окремих PEP, які мали б силу Конституції, але він не збирається цього робити, а замість цього надає спільноті можливість робити все, що їм заманеться.

Проте «диктатор» нагадує, що слід дотримуватися норми, прописані в кодексі поведінки проекту (Code of Conduct) — зокрема, порядку усунення учасників з проекту. Тим, хто не згоден з правилами кодексу, Гвідо пропонує усунутися з проекту самим.

Досягнення ван Россума

Внесок ван Россума в розвитку Python важко переоцінити, пише видання The Register. Завдяки йому Python стала однією з найбільш широко використовуваних у світі мов програмування, яка є ідеальною для новачків і водночас підходить для масштабних проектів, в тому числі таких як YouTube, Instagram та Dropbox. Сам Гвідо якраз працює в Dropbox, після того як у 2012 пішов з Google.

А Stack Overflow в 2018 помістив Python на 7 місце серед найпопулярніших мов програмування, написання скриптів та розмітки, причому в цьому списку Python випередив такі мови як C #, Ruby і PHP.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 3.9K
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація