Apple звинуватили у порушенні законів ЄС про конфіденційність

1 хв. читання
17 листопада 2020

Європейський активіст Макс Шремс (той самий, який раніше воював з Facebook) вчора звинуватив Apple у порушенні конфіденційності. Він заявив, що компанія незаконно використовує ідентифікатор для рекламодавців IDFA (IDentifier For Advertisers).

Організація Макса Шремса NOYB вже надіслала скарги у відповідні органи регулювання в Іспанії та Німеччині. У документах наголошується, що користувачі не давали прямої згоди на використання IDFA, технологія просто працює автоматично і не запитує дозволів.

IDFA — це ідентифікатор відстеження, що створюється на кожному iPhone під час налаштування пристрою. Він дозволяє Apple, розробникам застосунків та рекламодавцям стежити за активністю користувача і підлаштовувати відповідну рекламу.

NOYB зазначає, що такі технології повинні отримати пряму згоду користувача, інакше вони незаконні. Це подібно на cookies, котрі Apple дозволяє блокувати, але водночас сама вбудовує IDFA у свої пристрої й не запитує про це користувачів. Саме ці дії порушують закони ЄС про конфіденційність, пише організація.

Apple лише коротко прокоментувала ці звинувачення. Компанія назвала претензії NOYB неточними й заявила, що пояснить усе регуляторам, якщо вони все ж вирішать розглядати цю скаргу.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація