CERN відмовляється від продуктів Microsoft і переходить на open-source

1 хв. читання

Європейська організація з ядерних досліджень CERN планує відмовитись від продуктів Microsoft і перейти на відкрите ПЗ. Торік центр запустив проект Microsoft Alternatives (MAlt), покликаний розвивати вільні програми й економити кошти.

Представники CERN кажуть, що причина цього — зростання плати за ліцензію для дослідницької лабораторії. Протягом 20 років CERN користувалась продуктами Microsoft як академічний інститут. Однак в березні 2019 Microsoft скасувала цей статус центру і тепер він змушений платити в 10 разів більше.

Тому CERN і запустила альтернативу Microsoft — MAlt. Дослідники вивчатимуть перехід від комерційних програм і шукатимуть рішення з відкритим вихідним кодом, щоб убезпечити організацію від ризиків у майбутньому.

Цього літа планується запустити пілотну версію поштового сервісу для IT-відділу і волонтерів. Остаточний вибір відкритих альтернатив ще триває — імовірно, цей перехід відбуватиметься протягом найближчих кількох років. Усі деталі проекту мають повідомити 10 вересня.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація