Екосистема розробки у 2021 році: статистика SlashData

2 хв. читання
05 листопада 2021

Компанія SlashData опублікувала свій двадцять перший звіт State of the Developer Nation Report. В опитуванні взяли участь 19 000 розробників і розробниць з усього світу (168 країн). Опитування про мови програмування та інструменти розробки проводилось протягом третього кварталу 2021 року.

За результатами дослідження, найбільш популярна мова програмування — JavaScript (включно з CoffeeScript і TypeScript), нею користуються близько 16,4 млн розробників, найчастіше для вебу і бекенду. За нею йдуть Python (11,3 млн) та Java (9,6 млн).

Screenshot-1

При цьому спільнота JavaScript активно зростає: за останній рік до неї приєдналось понад 4 млн розробників (2,5 млн за останні шість місяців).

Python вже обійшов Java та за останній рік отримав 2,3 млн нових розробників. Очевидно, на популярність мови впливають поширення машинного навчання, зазначають дослідники. Понад 70% фахівців з ML та науки про дані використовують Python (і лише 17% послуговуються мовою R, яка зазвичай асоціюється з наукою про дані).

Найактивніше за останні 2 роки розвивалась спільнота Rust, вона зросла майже втричі (0,4 млн у 2019 році та 1,1 млн зараз). Переважно Rust застосовують для розробки вбудованих систем та для низькорівневої логіки ядра у проєктах AR/VR.

Також жваво розвивається спільнота Kotlin: якщо у 2018 році вона налічувала 1,5 млн розробників, то тепер мовою користується 3 млн.

Окремий розділ дослідження присвячений технологіям 5G та IoT. Найсильніше 5G цікавить розробників у Китаї, 82% опитаних звідти хочуть рухатись у цьому напрямку. Найбільше з 5G пов'язана розробка AR/VR, IoT і побутової електроніки, кожен шостий розробник у цій галузі працює з 5G.

50% опитаних готові перейти на іншу роботу, якщо підвищиться зарплата; 40% — змінять роботу через кар'єрне зростання, третину опитаних цікавить кращий соцпакет і бонуси. 10% заявили, що ніщо не змусить їх залишити поточного роботодавця. Близько чверті розробників хотіли б перейти на віддалену роботу.

Screenshot-2

Зарплата найбільше турбує мешканців Східної Європи – майже сім з десяти готові змінити роботу саме через це. Оновлений соцпакет чи бонуси ситуацію не змінять, натомість східноєвропейських розробників цікавить опанування нових навичок (50%), більш відповідальна і складна робота (32%) та переїзд (22%).

Screenshot-3

Досвідчені розробники найбільше задоволені своєю посадою. Приблизно кожен шостий респондент, який має 16+років досвіду, сказав, що не змінить свою роботу з жодних причин.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація