Наука про дані у 2021 році: дослідження Anaconda

2 хв. читання

Платформа Anaconda опублікувала дослідження, присвячене науці про дані у 2021 році. Опитування проводили весною цього року, загалом у ньому взяли участь 4299 фахівців в галузі data science зі 140 країн.

Якщо говорити про мови, рейтинг у цій галузі традиційно очолює Python: 63% опитаних звертаються до цієї мови постійно або часто, а 22% — інколи. До того ж 71% викладачів навчають Python, а опановують мову 88% студентів, які спеціалізуються на науці про дані й машинному навчанні. Далі за популярністю йдуть SQL, R, JavaScript і HTML/CSS.

Screenshot-35

37% опитаних заявили, що їхні організації під час пандемії зменшили інвестиції в науку про дані. 26% заявили про зростання інвестицій, а 24% вважають, що в цьому плані нічого не змінилось.

Screenshot-17

Водночас 39% відзначили, що багато бізнес-рішень організації покладаються на науку про дані та фахівців з цього напрямку. 14% сказали так про всі бізнес-рішення організації, а 35% — про деякі.

Screenshot-21

Працюють фахівці з науки про дані у різних галузях: напрямок технологій обрали 10% опитаних, академічне середовище — 7%, консультування — 7%, автомобільну промисловість — 7%, банківську справу — 6%, проєктування й фінанси — по 5%.

Screenshot-18

81% респондентів працюють в команді, зазвичай у ній 6-10 людей (44%).

Screenshot-19

36% опитаних сказали, що керівники в організації є дуже обізнаними в галузі й справді розуміють, як працює наука про дані. 52% заявили, що їхні керівники здебільшого обізнані в цьому напрямку, а 12% вважають, що керівникам бракує знань у галузі.

Screenshot-22

Також респондентів запитали про найпоширеніший міф щодо науки про дані. 33% обрали варіант, де дослідників даних невдовзі замінює штучний інтелект. 31% — твердження про те, що доступ до більшої кількості даних означає точніший результат. 19% вважають найбільшим міфом те, що фахівці з науки про дані не знають, як писати код.

Screenshot-23

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація