Фонд вільного ПЗ сертифікував материнські плати Talos II

Alex Alex 08 листопада 2019
Фонд вільного ПЗ сертифікував материнські плати Talos II

Фонд Вільного ПЗ представил нові пристрої, що отримали сертифікат "Respect Your Freedom", який підтверджує відповідність пристрою вимогам забезпечення приватності і свободи користувачів і дає право використовувати спеціальний логотип пов'язаних з продуктом матеріалах, що підкреслює надання користувачеві повного контролю над пристроєм. Фонд СПО ввів в дію окремий сайт для ініціативи Respect Your Freedom ryf.fsf.org), на якому можна отримати інформацію про сертифікованому обладнанні і завантажити необхідний код.

Сертифікат виданий материнським платам Talos II і Talos II Lite, що випускаються компанією Raptor Computing Systems. Це перші материнські плати, які отримали сертифікат FSF, орієнтовані на використання процесорів POWER9. Плата Talos II підтримує установку двох процесорів POWER9 і укомплектована 16 слотами DDR4 (до 2TB ОЗП), 3 слотами PCIe 4.0 x16, двома слотами PCIe 4.0 x8, двома Broadcom Gigabit Ethernet, 4 портами USB 3.0, один USB 2.0 і двома RS-232. Опционально можлива постачання контролера Microsemi SAS 3.0. Talos II Lite є спрощеним однопроцесорним варіантом, що пропонують менше слотів DDR4 і PCIe 4.0.

Всі вихідні тексти прошивок, завантажувача і компонентів операційної системи доступні під вільною ліцензією. Встановлений на плату BMC-контролер побудований з використанням відкритого стека OpenBMC. Плати також примітні забезпеченням підтримки повторюваних збірок, які гарантують, що на платі використовується прошивка, зібрана з наданих вихідних текстів (FSF перевірив тотожність складання і опублікував контрольні суми для верифікації).

Для отримання сертифіката від Фонду СПО продукт повинен задовольняти наступним вимогам:

  • поставка вільних драйверів і прошивок;
  • всі поставляється з пристроєм програмне забезпечення повинно бути вільним;
  • відсутність обмежень DRM;
  • можливість повного контролю за роботою пристрою;
  • підтримка заміни прошивок;
  • підтримка роботи повністю вільних GNU/Linux дистрибутивів;
  • використання обмежених патентами форматів і програмних компонентів;
  • наявність вільної документації.

З раніше сертифікованих пристроїв можна відзначити:

Source: www.opennet.ru

fsf

Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.