GitHub блокуватиме користувачів, які далі поширюють youtube-dl

1 хв. читання
03 листопада 2020

Користувачі GitHub продовжують клонувати репозиторій youtube-dl, який перед цим на платформі заборонили. Тепер юристи GitHub наголошують, що так робити не можна: це порушує правила GitHub, тож облікові записи таких користувачів теж блокуватимуть.

Нагадаємо, 23 жовтня GitHub видалив репозиторій з кодом YouTube-dl — утиліти для завантаження відео. Перед цим Асоціація американських студій звукозапису (RIAA) поскаржилась у суді на те, що цей інструмент сприяє порушенню авторського права в цифрову епоху.

Спроби заборонити репозиторій зробили його популярним (наочний приклад ефекту Стрейзанд). Користувачі почали масово його відтворювати, подекуди в іронічній формі. Наприклад, хтось скористався багом, який дозволяє чіпляти коміти до чужих репозиторіїв. Тож код YouTube-dl прикріпили до сховища DMCA — з тим самим законом про авторське право в цифрову епоху.

Screenshot-61

Юрист GitHub минулого тижня оновив README-файл в репозиторії DMCA — аби наголосити, що не можна завантажувати заборонений контент. Про YouTube-dl тут не згадується, але контекст достатньо прозорий.

Водночас гендиректор GitHub Нат Фрідман вже заявляв, що хоче відновити видалений репозиторій. Адже інструмент YouTube-dl допомагає архівувати безкоштовні й загальнодоступні відео, тож ним послуговуються журналісти, активісти й освітяни. Перед цим організація Freedom of the Press Foundation закликала не забороняти YouTube-dl.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація