Google підтримує розвиток Rust у ядрі Linux

1 хв. читання

У березні розробники додали початкову інфраструктуру для Rust-драйверів у гілку Linux-Next. Тож наступна версія ядра мала б частково підтримувати Rust. Зараз Лінус Торвальдс перевірив цей код і висловив свої зауваження, а дискусія щодо Rust у ядрі поновилась.

Свою критику Торвальдс розпочав із того, що не ненавидить саму ідею підтримки Rust у Linux. Однак він вважає фундаментально неприйнятним підхід run-time failure panic під час помилок (наприклад, коли бракує пам'яті абощо). Небезпечний код має або виявлятись під час компіляції, або оброблятись динамічно, як звичайна помилка, зазначив Торвальдс. Цю проблему розробники погодились усунути.

Тим часом підтримку Rust додали у проєкт Android Open Source, тепер це одна з основних мов для розробки операційної системи. Google вважає, що Rust може бути корисною і для розробки ядра Linux. Хоча код для Linux ретельно перевіряють і у ньому не надто багато помилок з безпекою пам'яті — але вони виникають регулярно.

Розробники Google створили прототип драйвера Binder — щоб порівняти безпеку та продуктивність версій мовами C та Rust. Також компанія приєдналась до спільноти Rust-for-Linux, що допомагає із підтримкою мови у ядрі.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація