Google скуповує підводні кабелі та прокладає міжконтинентальні лінії

1 хв. читання

Google продовжує масово скуповувати підводні кабелі, повідомляє видання VentureBeat. Загалом у власності компанії буде 17 000 км підводних кабелів на міжнародному рівні, а її міжконтинентальний проект Кюрі буде готовий до кінця року.

Кабель Кюрі — нова підводна лінія, що тягнеться від Каліфорнії до Чилі. Це буде перший міжконтинентальний кабель від нетелекомівської компанії.

Лише ним Google не обмежиться. У 2020 році планується почати експлуатацію трансатлантичного кабелю Dunan, довжиною 6400 км. Він матиме рекордну потужність і передаватиме 250 Тбіт у секунду.

Якщо ж говорити про внутрішньоконтинентальні кабелі, Google вже встиг повністю профінансувати деякі з них. Він одним із перших створив повністю приватну підводну лінію.

Зазвичай такі кабелі належали великим телекомунікаційним компаніям. Та у 2016 році почався масовий підводний кабельний бум, особливо серед постачальників контенту. Корпорації, як от Facebook, Microsoft і Amazon, схоже, поділяють прагнення Google до панування на дні океану.

Володіння такими інтернет-магістралями матиме грандіозні, але дуже знайомі наслідки: більше зручностей і менше контролю та конфіденційності — пише Тайлер Купер, експерт з прав споживачів у IT-галузі. І нагадує: що інтернет — це все ж не хмара, а дроти, і тепер їх більшість буде належати єдиному постачальнику контенту.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація