Google все одно замінить API для блокувальників контенту в Chrome

1 хв. читання

На початку року Google підняв усіх на вуха, коли розповів про свої наміри забрати API, через які зараз працюють блокувальники контенту.

Поки що розширення Chrome використовують платформу Manifest V2, розроблену у 2012 році. Тим часом Google працює над новою версією — Manifest V3; вона матиме нові функції та дещо змінить роботу браузера.

Запропонована версія менш потужна і гнучка, ніж теперішня, тож розробники та користувачі масово скаржились на рішення Google.

Найбільше критики викликав намір замінити webRequest API (з яким працює кожен ед-блокер) на більш обмежений declarativeNetRequest API. Так розширення не зможуть самі фільтрувати контент, а лише надаватимуть Chrome список фільтрів для аналізу. Багато розробників (особливо автор розширень uBlock Origin та uMatrix, встановлених на 10 млн пристроїв) виступили проти таких змін.

Google кілька місяців подумав і відповів, що все одно буде дотримуватись своєї стратегії.

Інтерфейс, який є зараз, дозволяє розширенням блокувати мільйони елементів на сайті та перехоплювати мережеві запити. Новий API declarativeNetRequest може містити лише 30 тисяч записів у базі блокування небажаного контенту. Google планує збільшити цей ліміт, але деталей не розповідає.

Видання Android Police пише, що Manifest V3 ще не реалізований, а Manifest V2, імовірно, працюватиме ще роки два після запуску нової версії. Достатньо часу, щоб перейти на Firefox, котрий тепер блокує сценарії відстежування без будь-яких розширень.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація