Як DeepMind допомагає змінити правила гри в шахи

1 хв. читання

Дослідники з Google DeepMind розробляють нові правила гри в шахи за допомогою штучного інтелекту. Вони використовують AlphaZero, адаптивну систему, яка вчиться сама і може грати на надлюдському рівні. В такий спосіб вона швидко перевіряє різні комбінації, які дослідники визначили разом з Володимиром Крамником, ексчемпіоном світу з шахів.

Для кожного нового варіанту AlphaZero зіграла десятки тисяч партій (проти самої себе), проаналізувала можливі результати і згенерувала нові стратегії й моделі ігрового процесу. Після цього дослідники оцінювали, як це все спрацювало б, якби замість ШІ грали люди, та як нові правила могли б покращити гру.

deepmind-game-outcomes

Наприклад, AlphaZero тестувала, що буде, якщо гравці зможуть захоплювати власні фігури, ходити пішаком назад або ж відмовляться від рокірування. Ще один цікавий варіант — прирівнювати патову ситуацію до перемоги. Таке нововведення підтримує директор сайту Chess.com, він вважає, що тоді б гра більше приваблювала початківців.

Тестування за допомогою AlphaZero дозволило змоделювати десятиліття людської гри за декілька годин, кажуть дослідники. Система активно використовувала нові комбінації, тож деякі з них дійсно можуть прижитись і зробити гру цікавішою.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація