IBM без дозволу брала фото з Flickr, щоб розпізнавати обличчя

1 хв. читання

Автори фотографій на Flickr були здивовані, коли дізнались, що IBM сформувала величезну колекцію з їх робіт. Понад мільйон фото використовується для того, щоб навчити програми розпізнавати обличчя; цією колекцією IBM ділилась (і продовжує ділитися) зі сторонніми дослідниками.

Моделі з фото не знали, що їх обличчя стануть базою даних для навчання алгоритмів. Згоди на це вони не давали, особливо, якщо врахувати, що ці системи ідентифікації можуть з часом слугувати для відстежування людей, повідомляє NBC.

IBM використовувала лише фотографії, які мають ліцензію Creative Commons, та й юристи схвалили цю програму, сказав представник компанії. Доступ до колекції є лише в академічних дослідників.

Та етичний конфлікт все ж є, адже потенційно алгоритми можуть вчитися виокремлювати, наприклад, расові ознаки людей для відповідного профілювання програм. Такого не передбачають навіть найвільніші ліцензії Creative Commons.

Зазначимо, що раніше IBM вже займалась автоматичним визначенням раси за допомогою body-камер. Зараз представники IBM кажуть, що ніяких робіт з расовим профілюванням не буде, повідомляє The Verge.

IBM є лише однією з декількох компаній, що вивчають розпізнавання осіб. Не лише вона бере світлини звичайних людей без їх чіткої згоди. Facebook, наприклад, має фотографії 800 000 облич і ця колекція теж відкрита для дослідників.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація