Linux Foundation запустила новий проєкт для боротьби з COVID-19

2 хв. читання

Linux Foundation створила нову ініціативу для боротьби з коронавірусом. Вона отримала назву Linux Foundation Public Health (LFPH) і має об'єднати галузь охорони здоров'я та корпоративні open-source розробки.

Проєкт буде використовувати систему сповіщень Google Apple Exposure Notification та інші технології з відкритим вихідним кодом. Він має допомогти органам охорони здоров'я протидіяти поширенню хвороби.

Щоб стимулювати розвиток проєкту, Linux Foundation Public Health створює глобальну спільноту з технологічних та консалтингових компаній, органів охорони здоров'я, епідеміологів та інших спеціалістів з питань охорони здоров'я, окремих розробників й експертів з конфіденційності та безпеки .

Зараз у LFPH є сім головних партнерів: Cisco, doc.ai, Geometer, IBM, NearForm, Tencent і VMware. Поки вони зосереджуються на проєктах COVID Shield і COVID Green, які розгортаються в Канаді, Ірландії та кількох штатах США.

COVID Shield створила команда розробників Shopify, зараз вона працює над розгортанням застосунку в Канаді. Це безкоштовна програма для сповіщення: якщо людина хвора на коронавірус, вона може анонімно поділитись своїми даними, а телефон через Bluetooth передаватиме випадкові ідентифікатори пристроям поруч. Тоді користувачі, які мають COVID Shield, отримають сповіщення. Завантажити напряму застосунок не можна, але COVID Shield пропонуватимуть органам охорони здоров'я як основу для власних програм.

Другий застосунок — COVID Green — розробила команда NearForm на замовлення ірландського уряду. Програму запустили два тижні тому, її вже встановила третина дорослого населення країни.

Обидві програми доступні для інших органів охорони здоров'я та їхніх IT-партнерів, що допомагають із налаштуваннями й запуском. Невдовзі у LFPH мають додати й інші проєкти з відкритим вихідним кодом. Також до ініціативи приєдналася TCN Coalition — глобальна спільнота фахівців, яка дбає про конфіденційність та перехресну сумісність застосунків для сповіщення про COVID-19.

Загалом LFPH має стати платформою для співпраці та поширення інструментів, щоб об'єднати спільноти та допомогти у боротьбі з пандемією. Організація також розробила сайт для відстеження застосунків (з відкритим і закритим кодом) для протидії COVID-19, тут можна подивитись статус розгортання таких програм в усьому світі.

L8GGd1HN

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація