Рейтинг вакансій Dice: серед лідерів Python, Java, Linux і SQL

3 хв. читання

З року в рік індустрія IT все сильніше відчуває брак кадрів, а останні події, пов'язані з пандемією, лише загострили цю проблему, оскільки обсяг ринку інформаційних послуг лише збільшився.

Компанія Dice представила звіт, у якому розповіла, яких спеціалістів індустрія потребувала найбільше у другій половині 2021 року. Перелік вакансій за третій квартал року свідчить, що організації шукають професіоналів у сфері технологій, «які розуміють основні концепції розробки програмного забезпечення та керування проєктами» й володіють навичками роботи з Linux, а також знаються на Java, Python та SQL.

За даними Dice, попит на знання SQL у третьому кварталі 2021 року зріс на 5% у порівнянні з другим кварталом цього року. Це була друга найчастіша вимога, яку випереджає лише потреба у керуванні проєктами, котре стало критичним для компаній, що вкладають великі зусилля у цифровізацію.

SQL не така популярна мова, як, наприклад, Python або Java, але вона використовується організаціями для керування наборами даних своїх підрозділів, наприклад, у продажах і HR. Ця мова має критичне значення для роботи програмістів з активами даних бізнесу.

Водночас Java і Python теж не пасуть задніх.

Java широко застосовується для розробки мобільних застосунків, і стрибок попиту на цифрові послуги, викликаний пандемією, зробив розробників Java ще ціннішими для бізнесу. Java була третьою за популярністю галуззю знань. Згідно зі статистикою вакансій, попит на неї зріс на 3% порівняно з 2 кварталом 2021 року.

Тим часом популярність Python продовжує зростати для роботи з Data Science та штучним інтелектом. До обох галузей спостерігається підвищений інтерес, оскільки компанії активно працюють над цифровою трансформацією і щодня потребують обробки величезних масивів даних клієнтів. Python посів третє місце рейтингу рекрутерів у третьому кварталі, хоча попит зріс лише на 1% у порівнянні з другим кварталом.

Dice зазначає, що і Java, і Python «ймовірно, залишатимуться надзвичайно популярними ще довго». Проте попит на деяких спеціалістів останнім часом зменшився.

Наприклад, Linux досі входить у десятку найпопулярніших технічних навичок за висновками Dice, хоча це на 1% менше порівняно з 2 кварталом 2021 року. Також знизився попит на знання інформаційних систем, Oracle, інформаційну безпеку, керування даними та системне адміністрування.

Звіт Dice про технічні вакансії за 3 квартал також дає уявлення про конкретні програмні платформи, до яких спостерігалося зростання інтересу серед компаній роботодавців. Наприклад, у період з 2 по 3 квартал 2021 року потреба досвіду роботи з Docker зросла на 31%, з Microsoft Azure на 12%, а з Git на 10%.

Це спровоковано прискореним перенесенням роботи до хмари, в основному через пандемію COVID-19. Такі технології, як Docker, Azure і Git, «мають величезний вплив на веб та хмарні рішення», а це означає, що працівники, які знаються на цих платформах, завжди матимуть кращі перспективи працевлаштування. Також різко зріс попит на знання роботи з таблицями, аналізом даних та з керуванням змінами – усі вони «використовуються менеджерами, які працюють над виконанням хмарних та вебпроєктів».

Якщо казати про майбутнє, то машинне навчання та Data Science, ймовірно, стануть критичними для компаній, які хочуть перетворити свої набори даних у зростання доходу та для розуміння поведінки клієнтів. «Успіх у всьому, від обслуговування замовників до керування ланцюгом постачання, зрештою може залежати від ефективності застосування машинного навчання та Data Science», — повідомляє Dice.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація