Microsoft публікує нові проєкти з відкритим вихідним кодом

1 хв. читання

Microsoft представила два нових проєкти з відкритим вихідним кодом. Перший з них — Dapr, портативне і кероване подіями середовище виконання для створення мікросервісних застосунків, що працюють у хмарі або на edge-пристроях.

Dapr не залежить від платформи, тож можна запускати програми локально, в будь-яких кластерах Kubernetes або інших середовищах. Це дозволяє розробникам створювати мікросервісні застосунки, що можуть працювати і в хмарі, і на edge-пристроях без змін у коді.

У Microsoft кажуть, що Dapr підтримуватиме «всі мови програмування і всі середовища розробки» й буде доступним через стандартні інтерфейси HTTP або gRPC.

Другий відкритий проєкт компанії — Open Application Model (OAM). Це відкритий стандарт для розробки й експлуатації застосунків на базі Kubernetes або інших платформ. Його Microsoft створила спільно з Alibaba Cloud.

У специфікації OAM опис застосунків відокремлений від їхньої інфраструктури або того, як програма розгортається. На відміну від традиційних PaaS-моделей (platform-as-a-service), OAM не залежить від платформ (навіть від Kubernetes).

Керівництво Microsoft каже, що зрештою вони хочуть додати OAM в незалежну від постачальників реалізацію Kubernetes на GitHub. З часом компанія планує зробити сервіс на базі OAM, як це робить Alibaba.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація