Вийшов реліз Jakarta EE 8 — версії Java EE з відкритим вихідним кодом

1 хв. читання

10 вересня The Eclipse Foundation представила реліз Jakarta EE 8 — з відкритим вихідним кодом, специфікаціями Full Platform та Web Profile і відповідними комплектами сумісності технологій (Technology Compatibility Kits, TCK).

Постачальники, розробники та користувачі Java тепер можуть переносити програми й робочі навантаження Java EE на стандартний корпоративний Java-стек у хмарі.

Видання Financial Buzz підкреслює, що це надзвичайно важлива подія для таких компаній, як Fujitsu, IBM, Oracle, Payara, Red Hat і Tomitribe, адже усі вони прагнуть розвивати хмарні технології та Java.

Специфікації Jakarta EE 8 повністю сумісні зі специфікаціями Java EE 8. Також Jakarta EE 8 має ті ж самі API й Javadoc та використовує ту ж модель програмування, якою завжди послуговувались розробники Java.

Окрім цього, Eclipse Foundation представила Eclipse GlassFish 5.1 — готову до застосування реалізацію платформи Jakarta EE 8. Вона сертифікована і має відкритий вихідний код.

Водночас IBM оголосила, що Open Liberty, її серверне середовище для Java, теж повністю сертифіковане як сумісна реалізація Jakarta EE 8.

Свої плани на Java EE 8 та Jakarta EE 8 має і Oracle, компанія готує власну сумісну реалізацію — WebLogic Server.

Раніше Oracle відкрив права на значну частину інтелектуальної власності Java Enterprise Edition (JEE). Oracle все ще належить торговельна марка Java, тож назва Java EE змінилася на Jakarta EE. Але для практичного програмування та виробничих цілей Jakarta EE 8 — це наступне покоління Java Enterprise.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 3.9K
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація