Mozilla фінансуватиме підтримку Julia у Firefox

1 хв. читання

Mozilla фінансуватиме перенесення мови програмування Julia у Firefox. Це один з проєктів, які отримали дослідницький грант Mozilla на перше півріччя 2019 року.

Mozilla відкрила період подачі заявок на гранти у квітні. Тоді вона заявила, що шукає спосіб перенести у веб науку про дані та наукові обчислювальні інструменти. Особливо компанію цікавила підтримка R або Julia на рівні браузера. Обидві мови розроблені для високопродуктивних числових, статистичних і обчислювальних наук.

Раніше у Mozilla вже працювали над портуванням в браузер інструментів для опрацювання даних — в межах проєкту Iodide. Тоді розробники перенесли в браузер інтерпретатор Python за допомогою WebAssembly. Mozilla вирішила зробити те ж з іншими мовами, зокрема з R або Julia. В результаті має бути створений плагін Firefox, подібний на Pyodide.

Зрештою грант отримав представник офіційної команди Julia. Ця мова програмування створена у 2009 році та опублікована у 2019. Зараз вона входить до рейтингу 50 найпоширеніших мов програмування, за 2018 рік її популярність стрімко зросла.

Screenshot-5

Повний список проєктів, що отримали дослідницький грант, опублікований у блозі Mozilla.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.9K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація