Mozilla відповіла на критику щодо DoH-протоколу

1 хв. читання

Нещодавно Mozilla додала в реліз Firefox протокол DNS-over-HTTPS для аудиторії США. Він шифрує DNS-запити користувачів за допомогою так званих резолверів. За замовчуванням у Firefox стоїть резолвер Cloudflare.

Ця співпраця сподобалась не всім: деякі користувачі вважають, що так Mozilla хоче централізувати DNS-трафік і привести його до Cloudflare. Припускалось, що компанія може заробляти на цьому.

Критику спричиняє і те, що DoH-протокол шифрує трафік, а отже заважає таргетованій рекламі, засобам батьківського контролю, фаєрволам й усім компаніям, що відстежують запити користувачів.

Ця дискусія пожвавилась після того, як Google теж вирішив тестувати DoH-протокол у Chrome (і цим привернув увагу антимонопольних служб).

Вчора Mozilla відповіла на критику й опублікувала FAQ, де описані всі суперечливі питання: чому в браузері буде DoH-, а не DoT-протокол; як працюватиме режим для програм батьківського контролю і корпоративної безпеки; як DoH впливатиме на мережі розповсюдження контенту (CDN) тощо.

Компанія каже, що не заробляє на партнерстві з Cloudflare і планує використовувати інші резолвери, якщо вони відповідатимуть вимогам. Mozilla розробила правила конфіденційності й безпеки, які забороняють DoH-резолверам монетизувати дані користувачів, отримані з Firefox.

Codeguida 9776
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: flutter -t, suse, neovim настройка