Firefox буде автоматична підтримка протоколу DNS-over-HTTPS (DoH)

1 хв. читання

Firefox автоматично підтримуватиме протокол DNS-over-HTTPS (DoH), починаючи з кінця місяця.

Тестування DoH у Firefox проводяться з 2017 року. Останні перевірки пройшли без проблем, тож Mozilla планує додати DoH в основний реліз Firefox. На початку це працюватиме лише для деяких користувачів у США, з часом можливе розширення географії.

Якщо все буде добре, ми повідомимо, коли будемо готові до стовідсоткового розгортання

DoH дозволяє Firefox надсилати DNS-запити як звичайний HTTPS-трафік на спеціальні (сумісні з DoH) DNS-сервери (так звані DoH-резолвери). Вони приховують DNS-запити у звичайному потокові даних HTTPS.

DoH не шифрує запити DNS, це робить інший протокол — DNS-over-TLS, він же DoT.

Зі стандартними налаштуваннями Firefox підтримує ретрансляцію зашифрованих DoH-запитів через DoH-резолвер Cloudflare, але користувачі зможуть змінити його на будь-який інший резолвер. З увімкненою підтримкою DoH, Firefox ігноруватиме налаштування DNS, встановлені в операційній системі, і використовуватиме вбудований у браузер DoH-резолвер.

DoH приховує DNS-трафік від інтернет-провайдерів (ISP), програм батьківського контролю, антивірусів, фаєрволів — усіх, хто намагається перехопити трафік користувачів.

Саме тому підтримка браузером DoH-протоколу критикувалась інтернет-провайдерами та компаніями, які фільтрують корпоративний трафік. Адже з увімкненим DoH вони не зможуть блокувати шкідливі та заборонені сайти, збирати дані про перегляди й продавати їх рекламодавцям тощо.

Mozilla каже, що Firefox автоматично вимикатиме DoH для локальних програм батьківського контролю та корпоративного ПЗ. Тож браузер не буде заважати роботі фільтрів, які дбають про безпеку користувачів.

Codeguida 8.2K
Приєднався: 3 місяці тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація