Нейтральні терміни замість «black» і «master»: що нового

2 хв. читання

Спільнота інфобезпеки бурхливо відреагувала на пропозицію замінити поняття «black hat». Водночас Twitter, MySQL та інші зараз відмовляються від неетичних термінів у документації та коді. Така ж пропозиція з'явилась у команді ядра Linux.

Black Hat

Дослідник безпеки й розробник Google Девід Клайдермахер (David Kleidermacher) днями відмовився брати участь у конференції Black Hat USA 2020. Він також запропонував індустрії відмовитись від термінів «black hat» і «white hat», як і «MITM» (man-in-the-middle) замінити на «PITM» (people-in-the-middle) — тобто використовувати слова, що є нейтральними в гендерному і расовому аспекті.

Деякі учасники розцінили це як вимогу змінити назву конференції Black Hat — тож дискусія швидко набрала обертів. Спільнота відреагувала бурхливо: частина підтримала Клайдермахера, але більшість учасників вважають, що ці слова не мають нічого спільного з расовою стереотипізацією. Зазначається, що терміни «black hat» і «white hat» відсилають до фільмів-вестернів, де негідники носили чорні капелюхи, а позитивні герої — білі.

MySQL, Twitter і ядро Linux

Розробники бази даних MySQL планують відмовитись від термінів «master/slave» і «blacklist/whitelist» у вихідному коді та документації. Їх замінять на слова «source», «replica», «blocklist», «allowlist» і «respectively» — залежно від контексту.

mysql-words

Про схожу ініціативу розповіли в Twitter. Розробники компанії замінюють термінологію в документації, коді та конфігурації, щоб зробити мову Twitter більш інклюзивною. Ось список запропонованих змін:

  • «Whitelist» замінити на «allowlist»;
  • «Blacklist» — на «denylist»;
  • «Master/slave» — на «leader/follower», «primary/replica» — на «primary/standby»;
  • «Grandfathered»— на «legacy status»;
  • Звертання на кшталт «guys» замінити на «folks», «people», «you all», «y'all», а займенники типу «he» чи «his» — на «they» чи «their»;
  • «Man hours» — на «person hours» чи «engineer hours»;
  • «Sanity check» — на «quick check, «confidence check» чи «coherence check»;
  • «Dummy value» — на «placeholder value» чи «sample value».

Окрім цього, в команді ядра Linux теж з'явилась пропозиція відмовитись від понять «slave» і «blacklist» та використовувати інклюзивні альтернативи.

Нагадаємо, раніше схожі зміни відбувалися в інших компаніях і проєктах з відкритим кодом. Серед них: GitHub, Microsoft, LinkedIn, Chromium, Android, мова програмування Go, бібліотека PHPUnit, утиліта Curl, проєкти OpenZFS, OpenSSL, Ansible, Splunk та інші.

Деякі ж проєкти почали позбуватись суперечливої термінології ще з 2014 року. Тоді розробники Drupal замінили фрази «master/slave» на «primary/replica». Після цього ініціативу підхопили Python, Chromium, PostgreSQL, Roslyn, Django, CouchDB, Redis, MediaWiki та Salt.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.8K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація