Нова система кешування у Chrome заважає роботі Google Fonts

1 хв. читання

У жовтні цього року Google кардинально змінив систему кешування у Chrome, щоб зробити браузер більш захищеним. Тепер він не використовує одне велике сховище для всіх сайтів — кеш «розділяється» і зберігається для кожного ресурсу окремо.

З одного боку, це захищає користувачів від певних видів атак. З іншого — нова система заважає роботі сервісів, які використовували попередній принцип роботи кешу.

Один із таких сервісів — Google Fonts. Ресурс, який дозволяє завантажувати шрифти напряму з серверів Google і вставляти їх одним рядком коду JavaScript чи CSS.

Screenshot-98.jpg

Ідея в тому, щоб користувачі завантажували шрифт лише один раз. Далі він зберігається у кеші та застосовується для всіх ресурсів — так сторінки у Chrome відкриваються швидше.

Однак з новою системою розділеного кешу ця схема більше не працює — адже тепер браузер все одно завантажує шрифти для кожного сайту окремо. Це помітив німецький розробник Simon Wicki, який минулого тижня написав пост-прощання із Google Fonts.

На його думку, зараз доцільніше завантажувати шрифти з Google Fonts, а тоді закидати їх на власні сервери (замість серверів Google). У 2018 році кілька розробників досліджували це питання і дійшли схожих висновків — та й у Google радили робити те саме.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.2K
Приєднався: 9 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація