Новини Linux #31: закриття OpenOffice, Closure Compiler на JavaScript, та Machine learning від Baidu

5 хв. читання
13 листопада 2020

Підозрюваного у нападі на kernel.org заарештовано

kernel.org {full-post-img}

Мін'юст США повідомило про арешт підозрюваного у нападі на сайт kernel.org, вчиненого в 2011 році. Дональд Райан Остін звинувачується в нанесенні збитку організації Linux Foundation шляхом порушення нормальної роботи чотирьох серверів шляхом встановлення на них шкідливого ПЗ.

Стверджується, що Остін отримав неавторизований доступ до даних серверів, використовуючи параметри входу, викрадені у одного з адміністраторів. Скориставшись можливістю входу на сервери, Остін встановив на них руткіт і троянське ПЗ, а також вніс зміни в серверне програмне забезпечення.

В даний час Остін випущений під заставу. Слухання справи відбудеться 21 вересня. Якщо підозрюваного визнають винним, то Остін може отримати 10 років позбавлення волі, штраф в розмірі 250 тисяч доларів і відшкодування збитку (після злому kernel.org не працював кілька місяців, що порушило нормальний хід розробки ядра Linux).


В OpenOffice почали розглядати можливість припинення існування проекту

OpenOffice

Деніс Хемілтон (Dennis Hamilton), голова керуючого комітету Apache OpenOffice, опублікував в списку розсилки розробників Apache OpenOffice заклик обговорити план можливого закриття проекту. Як причини вказується неможливість виконання вимог Фонду Apache щодо приділення особливої уваги питанню безпеки і швидкого реагування на повідомлення про помилки.


Прив'язка нових чіпів AMD і Intel до Windows 10 не торкнеться Linux і MacOS

AMD і Intel, Windows 10 {full-post-img}

Нещодавно було опублікувано інформацію про перехід AMD і Intel до випуску драйверів для нових чіпів тільки для Windows 10, що обумовлено зміною правил підтримки Micrоsoft, відповідно до якого обладнання, побудоване на нових поколіннях чіпів, може буде використане тільки в найсвіжішії версії Windows, що пояснюється бажанням домогтися більш глибокої інтеграції між ОС Windows і обладнанням. Компанія Intel заявила, що відповідно до цих вимог випустить драйвери для сьомого покоління своїх процесорів (Kaby Lake) тільки для Windows 10. Компанія AMD також долучилася до цієї ініціативи.

Деякі користувачі і журналісти сприйняли цю інформацію поза контекстом і вирішили, що Intel і AMD взагалі відмовляться від підтримки будь-яких ОС, крім Windows 10. У новій інформації стверджується, що зміни стосуються тільки Windows (нове обладнання не буде підтримуватися в драйверах до Windows 7 і 8) і не торкнуться Linux, MacOS та інших платформ. Більш того, незважаючи на те, що поява перших процесорів Kaby Lake очікується лише в кінці року, підтримка даної архітектури вже включена до складу ядра Linux 4.5.


Google презентував Closure Compiler на JavaScript

Closure Compiler

Компанія Google опублікувала версію інструменту Closure Compiler, оформленого на мові JavaScript і придатного для використання з Node.js або для запуску в веб-браузері, без необхідності установки Java.

Closure Compiler дозволяє сформувати компактний і високопродуктивний JavaScript-код на основі наявного неоптимізованого JavaScript-коду. Компілятор видаляє "мертвий код", переписує і оптимізує той, що залишився для більш швидкої роботи з урахуванням особливостей різних JavaScript-рушіїв браузерів і упаковує в компактне представлення. Closure Compiler також можна використовувати для оцінки коректності JavaScript-коду, аналізу типів і використання змінних, перевірки синтаксису, виявлення типових помилок.


Baidu відкрив напрацювання в області Machine learning

Baidu Machine learning

Китайський пошуковий гігант Baidu відкрив початковий код своїх напрацювань в області глибинного машинного навчання. В даний час опубліковано попередній випуск програмного забезпечення PaddlePaddle, фінальна версія якого очікується 30 вересня.

Перевага PaddlePaddle над раніше відкритими розробками від Google, Microsoft, Facebook і Amazon, - суттєве спрощення використання системи і гнучкість при адаптації під різний тип завдань. PaddlePaddle позиціонується як універсальна система машинного навчання, відповідна для різних сценаріїв застосування. За заявою розробників, для створення програми перекладу при використанні PaddlePaddle потрібно написати в чотири рази менше коду, ніж при використанні доступних аналогів. В даний час PaddlePaddle вже застосовується для понад 30 різних продуктів і сервісів Baidu, охоплюючи області від пошуку, до фінансів і охорони здоров'я.


Релізи


Інші матеріали

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація