Oracle змінює ліцензію на Java SE, а Red Hat супроводжуватиме OpenJDK 8 і 11

2 хв. читання

З 16 квітня Oracle публікує випуски Java SE з новою ліцензією, що обмежує використання з комерційною метою. Тобто безкоштовне Java SE відтепер тільки для персонального використання, тестування, створення прототипів і демонстрації застосунків тощо.

Раніше оновлення Java SE випускались з ліцензією BCL (Binary Code License), а тепер діятиме OTN (Oracle Technology Network). Для використання у комерційних проектах потрібно купити ліцензію або перейти на вільний пакет OpenJDK.

Щоб і надалі отримувати оновлення і користуватись Java SE, підприємства мусять придбати комерційну ліцензію. Її вартість — 2,50 $ на одну людину або на один пристрій.

Компанія вирішила змінити ліцензію після модернізації процесу розробки й переведення його на одну master-гілку з OpenJDK. Вона постійно оновлюється, містить вже готові зміни й раз на шість місяців відокремлює гілки для стабілізації нових випусків.

Раніше у Java SE від Oracle були додаткові комерційні компоненти, зараз ще й відкрили їхній код. Тож тепер продукти OpenJDK і Oracle Java SE стали взаємозамінні. Корпоративні користувачі бінарних наборів Oracle Java SE (тих, що з java.com) можуть й далі безкоштовно послуговуватись Java, перейшовши на збірки OpenJDK.

Для гілки Java SE 8 можна перейти на амазонівський проект Corretto, що поширює безкоштовні дистрибутиви Java 8 і 11. Вони готові для застосування на підприємствах і мають довгий термін підтримки. Оновлення для Corretto 8 будуть виходити щонайменше до червня 2023 року, безкоштовні й необмежені. Corretto має сертифікат і може бути повноцінною заміною Java SE.

Додамо, що компанія Red Hat опікуватиметься гілками OpenJDK 8 і OpenJDK 11. Вона відповідатиме за випуск доступних оновлень для попередніх гілок, супроводженням кодової бази, техпідтримкою. Раніше це була справа Oracle, котра нині зосередилась на OpenJDK 12 і підготовці релізу OpenJDK 13.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 5.8K
Приєднався: 8 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація