Підводний кабель Google може виявляти землетруси й цунамі

1 хв. читання

Мережі підводних кабелів можна використовувати для виявлення землетрусів та цунамі. Дослідження про це вчора опублікували в журналі Science.

Під час тестів минулого року один з підводних кабелів Google успішно помітив землетруси поблизу. Він зафіксував спотворення у світлових імпульсах, які передавались через нього. Це дозволило по-новому підійти до ідеї, над якою вчені працювали протягом останніх кількох років.

Дослідники зазначають, що тепер не обов'язково створювати нову мережу геофізичних датчиків, аби виявляти стихійні лиха. Натомість можна скористатись готовою інфраструктурою телекомунікаційних компаній. Зараз більшість сейсмічних датчиків розташовані на суходолі, тож підводні кабелі могли б неабияк допомогти вченим. До того ж вони могли б сповіщати людей на березі, коли їм загрожує цунамі, зазначає The Verge.

З грудня 2019 року по вересень 2020 року дослідники зафіксували близько 20 землетрусів за допомогою кабелю Curie, що належить Google. Кабель простягається на 10 500 кілометрів від Каліфорнії до Чилі. Під час досліджень він також фіксував хвилі від штормів в океані — тож у такий самий спосіб можна виявляти цунамі, спричинені землетрусами.

Окрім Curie, Google прокладає й інші підводні інтернет-кабелі: Dunant (між США і Францією), Equiano (між Португалією і Південною Африкою) і Grace Hopper (між Великою Британією та Іспанією). Цього місяця стало відомо, що кабель Dunant вже готовий до експлуатації.

Codeguida 9.8K
Приєднався: 1 місяць тому

Hosting Ukraine

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація

Читайте також: дужки, steam ubuntu, буфер