Польща оскаржує директиву ЄС про авторське право

1 хв. читання

Суперечливий закон ЄС про авторське право в мережі вже отримує спротив від країни-учасниці. Як повідомляє Reuters, Польща звернулась зі скаргою до Суду Європейського Союзу з приводу нової директиви, оскільки вона порушує свободу слова і може призвести до цензури. «Це суперечить і польській конституції, і угодам ЄС», — сказав заступник міністра закордонних справ Конрад Шиманьскі.

Польща — одна з шести країн ЄС, які проголосували проти ухвалення закону (як і Фінляндія, Італія, Люксембург, Нідерланди та Швеція). Утримались від голосування Бельгія, Естонія та Словенія, а інші 19 країн підтримали рішення.

Директиву ухвалили у квітні й вона почне діяти з 7 червня цього року. Після цього країни-учасниці ЄС повинні до 7 липня 2021 року підлаштувати своє законодавство до вимог нового закону.

Нагадаємо, деякі статті Директиви викликали серйозну критику та хвилю протестів. Зокрема стаття 11 (відома як «податок на посилання»), котра дозволяє авторам контенту брати гроші з агрегаторів новин (таких як Google) за показування посилань, заголовок, фрагментів тексту тощо. Водночас стаття 13 («вбивця мемів») робить сайти юридично відповідальними за весь контент, розміщений на них. Тобто Facebook, Google, YouTube, Wikipedia будуть змушені якимось чином фільтрувати усе, що на них завантажують.

eu
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація