В ЄС все ж ухвалили Директиву про авторське право зі статтями 11 і 13

1 хв. читання

Сьогодні, 15 квітня, Європейський союз офіційно ухвалив свою суперечливу та масштабну реформу із захисту авторського права. З одного боку — Директива захищає авторів контенту, а з іншого — статті 11 та 13, за словами критиків, загрожують свободі слова в інтернеті.

Загалом ці правила ухвалили в Європарламенті ще минулого місяця, але потрібно було провести голосування серед країн-учасників ЄС. Тож у противників цього закону залишалася надія, адже голосування могло скасувати дію Директиви. Однак 19 із 28 країн-учасниць підтримали закон. Проти виступили Італія, Люксембург, Нідерланди, Польща, Фінляндія і Швеція. Бельгія, Естонія та Словенія вирішили утриматись від голосування.

Нагадаємо, стаття 11 дає авторам право вимагати оплату за використання свого контенту. Тому агрегатори новин або пошуковики не зможуть функціонувати так, як зараз. Текст, зображення, заголовки — усе це авторський контент, який не можна буде публікувати без ліцензії, навіть фрагментарно.

Стаття 13 (відома як «убивця мемів») робить сайти юридично відповідальними за завантажений на них контент, захищений авторським правом (наприклад, меми). Тобто всі сайти, зокрема й соцмережі, мають дуже ретельно фільтрувати увесь контент, оскільки їм за це відповідати.

Видання VentureBeat підкреслює, що повноцінно ці закони почнуть діяти в ЄС не одразу. Спочатку правила мають опублікувати в Official Journal of the EU. Відтоді у країн буде 24 місяці, аби налаштувати своє законодавство відповідно до вимог Директиви.

eu
Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 6.6K
Приєднався: 6 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація