Прикордонники у Китаї ставили на телефони туристів шпигунські програми

1 хв. читання

Китайські прикордонники встановлювали на телефони туристів програми для відстеження. Про це повідомляють The Guardian, VICE Motherboard, The New York Times, The Verge та інші.

Застосунки аналізували електронні листи, повідомлення, контакти, записи у календарі, інформацію про пристрій тощо. Отримані дані завантажувались на сервер.

Така ситуація склалась на деяких прикордонних пунктах між Киргизстаном та Сіньцзян-Уйгурським автономним районом. Нагадаємо, що уйгури зазнають переслідувань в Китаї, торік місцевий уряд тримав у таборах понад мільйон уйгурів. У китайської поліції є спеціальний застосунок для відстеження цієї етнічної групи.

Туристів, які перетинали зазначений кордон, просили надати їхні паспорти й телефони. Деякі пристрої на Android повернули з новим застосунком Fēng cǎi. Видання The Guardian каже, що точного перекладу назви немає, але вона пов'язана із бджолами, які збирають мед.

Експерти з кібербезпеки кажуть, що програма могла шукати на пристроях контент, який китайський уряд вважає проблемним. А це багато речей: від ісламського екстремізму до інформації про Рамадан і музики японської грайндкор-групи Unholy Grave.

Програми не з'явилися на жодному iPhone, однак їх теж забирали в окрему кімнату, де могли сканувати або під'єднувати до інших пристроїв.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.8K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація