У Firefox буде власна система машинного перекладу

1 хв. читання

Розробники Mozilla працюють над функцією автоматичного перекладу у Firefox. Вона відрізнятиметься від аналогічної функції у Google Chrome, адже не звертатиметься до хмарних сервісів (на кшталт Google Translate, Bing Translator або Yandex.Translate). Автопереклад у Firefox працюватиме всередині системи браузера і це дозволить зберегти конфіденційність. Він використовуватиме локальну клієнтську бібліотеку для перекладу з використанням машинного навчання.

Бібліотека зараз розробляється в межах проєкту Bergamot, що отримав 3 млн євро від програми Євросоюзу Horizon 2020, спрямованої на розвиток інновацій. Зараз Mozilla шукає спеціалістів з машинного перекладу, щоб інтегрувати Bergamot у Firefox. Днями розробники Firefox показали дві демоверсії Bergamot, а коли бібліотека буде готова, її опублікують з відкритим вихідним кодом.

Автопереклад базуватиметься більше на удосконаленій бібліотеці Bergamot, ніж на попередній кодовій базі Firefox. Нагадаємо, у браузера вже є користувацький інтерфейс (UI) для підтримки перекладу сторінок. Він вимкнений за замовчуванням, активувати його можна на сторінці about:config.

Цей механізм додали кілька років тому, коли Mozilla розробляла перекладач сторінок, подібний на той, що є у Google Chrome. Однак компанія згорнула проєкт через недостатнє фінансування. Втім UI не видалили, адже компанія сподівалась колись доопрацювати автоперекладач.

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Codeguida 4.7K
Приєднався: 10 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід / Реєстрація